Корисні поради водіям

46. ​​Шиповані колеса підвищують прохідність будь-якого автомобіля у важких умовах, але на чистому асфальті ці шипи відсотків на 20 збільшують гальмівний шлях автомобіля. На льоду при гальмуванні юзом шиповані колесо може “стати на крижаній клин”, і тоді у вас гальм взагалі як би немає.

47. При повсякденній експлуатації автомобіля на шиповану гуму збільшується витрата палива і знос ступичні підшипників.

48. Знак “Шипи”, наклеєний на заднє скло, потрібний тільки для того, щоб попередити водіїв автомобілів, наступних ззаду, про те, що у цієї машини гальмівний шлях на слизькій дорозі значно коротший.

49. Переднеприводной автомобіль більш “проходимо” без вантажу і пасажирів.

50. Задньопривідною автомобіль більш “проходимо”, коли у нього в багажнику лежить чавунна кришка від каналізаційного люка, а на задньому сидінні розмістилися три товстеньких пасажира з гирями на колінах.

51. найзвичайніший автомобіль з ланцюгами або хорошими грунтозацепами на колесах дасть фору будь-якому “джипу” на льоду або на снігу. Але на дорозі з твердим покриттям при русі зі швидкістю більше 20 км / год, ці ланцюги “кінчають” гуму і ступичні підшипники з неймовірною швидкістю.

52. Рухаючись по трасі і побачивши попереду міст, скиньте швидкість, оскільки перед ним і відразу за ним обов’язково будуть ями, винятки з цього правила – така рідкість для російських доріг.

53. До ділянки траси, политому гудроном, треба ставитися, як до дуже слизькому і підступному.

Це не ожеледь, але дуже близько до нього. А якщо ця ділянка шосе зверху вже присипаний дрібним гравієм (дізнатися б, хто автор такого способу ремонту дороги), то дуже велика ймовірність того, що ви “дістанете” камінь у лобове скло.

Треба наскільки можливо прийняти вправо і знизити швидкість буквально до 10 км / год. Найбільше бійтеся зустрічних вантажівок: їхні великі колеса з розвиненими грунтозацепами щедро розшпурюють камені в усі сторони, тим більше що бризковики у них, як правило, відсутні. Тому, побачивши що летить по середині ремонтованої траси КАМАЗ, моргніте йому хоча б фарами і якнайдалі підіть на узбіччя. Можна навіть зупинитися.

54. Якщо ви на великій швидкості під’їжджаєте до закритого ділянці дороги, наприклад, до повороту, і бачите, як через це повороту виповзає який-небудь важкий вантажівка, негайно скиньте швидкість: майже напевно знайдеться який-небудь лихач, якому набридло тягтися за вантажівкою, і він вирішив його обігнати, а за ним, як правило, прилаштовується другий, і обидва вони хочуть швидко здійснити обгін і, отже, тиснуть на педаль газу до полика.

55. Чорні смуги на гладкому шосе можуть бути слідами екстреного гальмування автомобілів, які проїхали раніше вас, значить попереду, там, де вам ще не видно, знаходиться причина цього гальмування: яма, наприклад.

Залишити коментар